
Showroomilta inspiraatiota kotiin
Sandudd showroomilla on tapettien lisäksi mahdollista tutustua myös muihin suomalaisiin brändeihin!
Kesän sisustuksellinen lomareissu kannattaa suunnitella kulkemaan Akaan kautta, sillä Sanduddin ovet ovat avoinna 1.6. – 31.7. arkisin klo 12-17 (poikkeukset: Showroom ja myymälä kiinni tiistaina 9.6. sekä perjantaina 19.6.). Myymälässä pääset tutustumaan laajaan valikoimaan tapetteja, ja showroomin puolella voit selailla vanhoja tapettikirjoja sekä hakea inspiraatiota valmiiksi sisustetuista tiloista.
Showroomiin on rakennettu erilaisia huoneita, joissa on esillä myös muita kotimaisia brändejä
Karitma on yli 20 vuoden kokemuksella lattioiden asiantuntija, jonka valikoimasta löytyy mm. vinyylilankut, laminaatit, hybridilattiat ja tekstiililaatat. Sanduddin näyttelytilan lattiat ovat Karitma Lattioiden monikäyttöistä ja kestävää vinyylilankkua (sävy 3112-Kustavi).

PAROLAN® on ollut osa suomalaisten arkea jo puolen vuosisadan ajan. Yhä edelleen yksi jos toinen hakeutuu rottinkisen klassikkonsa äärelle ottamaan hetken itselleen. Showroomilla voit tutustua Aulis Herrasen 1969 suunnittelemaan Aulis riippukeinu, joka on todellinen Parolan klassikko.

Hakola on valmistanut huonekaluja vuodesta 1963. Jurvan Niemenkylässä valmistuvat edelleen kaikki verhoillut kalusteet: sohvat, sängyt, nojatuolit ja rahit. Kalusteet valmistetaan käsityönä asiakkaan tilauksen mukaisesti. Showroomilla voit tutustua Hakolan vaaleaan Lazy-kulmasohvaan.

Tervetuloa vierailemaan showroomille ja tehtaanmyymälään Akaan Toijalaan!
Osoite:
Kurvolantie 5 C, Akaa
Puh: 020 154 1444
